RFID Kart

RFID Kart Baskı

RFID Kart RFID Kart
RFID Kart RFID Kart
RFID Kart RFID Kart
RFID Kart Baskı RFID Kart Baskı

RFID Kart, radyo sinyallerini modüle ve demodüle eden bir entegre devre, kart içine saklanan bilgiyi kaydeden ve işleyen bir mikro çip ve RFID sinyallerini alan ve ileten bir anten olmak üzere üç elektronik parçadan oluşur.

RFID Kartlar veya RFID etiketler
pasif rfid kart
aktif rfid kart veya
pil destekli rfid kart olarak sınıflandırılabilirler. Aktif RFID kartların içinde pil vardır ve RFID sinyali periyodik olarak yayarlar. Pil destekli RFID etiket içinde küçük bir pil bulunur ve RFID okuyucu ile yaklaştığında etkinleşir.
Pasif RFID kartlar en ucuz olan RFID kart çeşididir.
RFID Kartların kullanıldığı yerler :
 • Personel kimlik kartı: RFID kartlar personel kimlik kartı olarak kullanılabilir ve çalışanların kimliklerini doğrulamak için kullanılabilir.
 • Personel takip sistemi: RFID kartlar personel takip sistemlerinde kullanılabilir ve çalışanların giriş ve çıkış saatlerini otomatik olarak kaydedebilir.
 • Ön ödemeli alışveriş kartı: RFID kartlar ön ödemeli alışveriş sistemlerinde kullanılabilir ve kullanıcılara hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapma imkanı sağlayabilir.
 • Okul kantin ödeme kartı: RFID kartlar okul kantinlerinde ödeme yapmak için kullanılabilir ve kantinde yapılan harcamaların raporlanması ve kantin yönetim sisteminde nakit alış verişini azaltmak için kullanılabilinir.
 • Yemekhane kartı: RFID kartlar yemekhane giriş turnikelerinde kullanılabilir ve öğrencilerin veya personelin yemekhaneyi kullanmaları yönetim altına alınabilinir, yemekhane girişlerini takip edebilir ve ödemeleri kolaylaştırabilir.
 • Ziyaretçi kartı: RFID kartlar ziyaretçi takip sistemlerinde kullanılabilir ve ziyaretçilerin kimliklerini doğrulayabilir, giriş-çıkış saatlerini kaydedebilir ve ziyaretçilerin bina içinde giriş yetkileri düzenlenebilinir.
RFID etiketlerin kullanıldığı yerler :
 • Etkinlik yönetim sistemleri
 • Etkinlik aktivitelerinde oyunlaştırma
 • Etkinlik festival bilekliği
 • Otel bilekliği
 • Depo otomasyon sistemleri
 • Lojistik takibi
 • Ürün takip sistemleri
 • Etkinlik yönetim sistemleri: RFID etiketler, büyük etkinliklerde katılımcıların giriş-çıkış kontrolü, bilet geçişleri ve diğer organizasyonel işlemler için kullanılabilir.
 • Etkinlik aktivitelerinde oyunlaştırma: Etkinliklere özel olarak tasarlanan oyunlaştırma uygulamaları, RFID etiketlerinin kullanımıyla etkinlik katılımcılarına eğlenceli bir deneyim sunar.
 • Etkinlik festival bilekliği: RFID etiketler, müzik festivalleri ve diğer büyük etkinliklerde bileklik olarak kullanılabilir. Bu sayede katılımcıların giriş-çıkış kontrolleri, ödeme işlemleri ve diğer etkinlikle ilgili işlemler hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.
 • Otel bilekliği: RFID etiketleri, otellerde müşterilerin oda anahtarlarını tutmak için kullanılabilir. Ayrıca, müşterilerin otel tesislerinde yapacakları harcamaların ödeme işlemleri de RFID etiketleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
 • Depo otomasyon sistemleri: RFID etiketleri, depolama sistemleri ve malzeme yönetimi için kullanılabilir. Bu sayede depodaki envanter takibi kolaylaşır ve malzeme hareketleri daha hızlı ve verimli bir şekilde yapılabilir.
 • Lojistik takibi: RFID etiketleri, taşıma ve lojistik sektöründe kullanılabilir. Ürünlerin takibi ve envanter yönetimi daha verimli hale getirilebilir.
 • Ürün takip sistemleri: RFID etiketleri, ürünlerin takibinde kullanılabilir. Özellikle perakende sektöründe, ürünlerin raflardaki yerleri ve stok durumları RFID etiketler aracılığıyla takip edilebilir.
Çalışma frekansına göre RFID kart çeşitleri
125 Khz proximity RFID kart
13,56 Mhz Mifare RFID kart
433 Mhz Uhf RFID Kart
800 Mhz Uhf RFID Kart

RFID kart personelin veya canlıların kimliklendirilmesi ile takibinin yapılmasını sağlar ve pdks programları veya geçiş kontrol sistemleri ile kullanılır.

RFID kart kimlik yönetim sistemlerinde, geçiş kontrol sistemlerinde, lojistik yönetiminde, sağlık hizmetlerinin takibinde, ulaşım hizmetlerinin güvenliğinin sağlanması ve biletleme sistemlerinde kullanılmaktadır.

RFID kart üretiminde en ekonomik rfid kart fiyatları ile sektörde hizmet vermekteyiz.

RFID kartlar içinde bilgi tutan bir hafıza çipine sahiptir, RFID çipin çalışması için kart gövdesine RFID çip anteni yerleştirilmiştir. RFID kart okuyucu radyo dalgalarının indüksiyon özelliği ile karta enerji sağlar.Kart okuyucu ve kart üzerlerinde mevcut antenler ile karşılılı iletişim sağlarlar. Kart, kart okuyucunun elektromanyetik alanına yaklaştırıldığında, RFID çip enerjilenir ve işlem yapmaya başlar, Kart okuyucu ile karşılıklı yetkilenme sağlanır ise veri alışverişi başlar. Bilgi güvenliğinin gerektiği ve hızlı kullanım gereken uygulamalarda RFID kartlar tercih edilmelidir.


Tek Plastik Kart Sistemleri

Akıllı Kart Sistemleri ve Akıllı Kart Yazılım Geliştirme
Oğuzlar Mah. 1397 Cad. No 11/1 Çankaya ANKARA
+90 533 409 8447 +90 312 232 1234 info@plastikkartsistemleri.info
RFID Kart,RFID Kart Baskı,RFID Turnike Giriş Kartı, Baskılı RFID Kart,RFID Proximity Kart,RFID Kart Yaklaşım Tipli Kart Fiyatları, Yaklaşım tipli kart, 125 Khz RFID Kart, 13.56 Mhz RFID Kart, RFID Mifare Kart, RFID KArt Sistemleri