Proximity Kart

Proximity Kart Baskı

Proxmity Kart Baskı, Proximity Kart Üretimi, 125 Khz Proximity Kart
125 Khz Proximity Kart
Proximity Kart
Proximity Kart
Personel Proximity Kart Baskı
Proximity Personel Kartı Baskı
Proximity Kart Personel Kartı
125 Khz Proximity Personel Kartı Baskı

Proximity Kart Nedir?

Proximity kart, düşük frekanslı 125Khz RFID (Radio-Frequency Identification) teknolojisi kullanılarak üretilen RFID kart çeşidir. Proximity kartlar, genellikle kartlı geçiş kontrol sistemleri, zaman ve erişim kontrolü sistemleri, personel takip sistemleri ve otopark yönetimi sistemleri gibi alanlarda kullanılır.

TK4100 proximity kart bir RFID kart standart teknolojisidir. Proximity kartlar, düşük frekanslı RFID teknolojisini kullanır ve genellikle kartlı geçiş kontrol sistemleri, zaman ve erişim kontrolü sistemleri, personel takip sistemleri ve otopark yönetimi sistemleri gibi alanlarda kullanılır. TK4100 proximity kart, sadece kendi çipine kaydedilen ID kimliğini taşır ve başka herhangi bir veriyi depolayamaz. Bu nedenle, sadece kimlik doğrulama işlemleri için kullanılabilir. Bu tür kartlar, diğer türlerine göre daha ucuzdur ve güvenliğin ön planda olmadığı alanlarda tercih edilir. Proximity kartlar, bir okuyucuya yakın tutularak çalışırlar. Kart, okuyucunun anteninden gelen elektromanyetik alanı algılar ve bu sayede okuyucuya kartın kimliği iletilir. Bu sayede, kart okuyucuya doğru yönlendirildiği takdirde, kartı okutmak için temas gerekmez.

Proximity Kart Üretim Çeşitlerimiz:

  • Proximity Personel Kartı
  • Proximity Üyelik Kartı
  • Proximity Öğrenci Kartı
  • Proximity Turnike Giriş Kartı

Proximity Kart Teknolojisi :

Proximity kart genel anlamda, yaklaşım tipli RFID kartların tümüne verilen isimdir. RFID çip ve anten ile 10 cm mesafeden proximity kart okuyucu ile haberleşebilmektedir ve Wiegand data formatında data aktarımı yapmaktadır.

Baskılı proximity kart üretimi CR80 standartlarında 86x54 mm ölçülerinde sektörde en ekonomik proximity kart fiyatları ile üretmekteyiz. Proximity kart ölçüleri 86 x 54 mm ölçüleri uluslararası standartta kredi kartı boyutları ölçüsüdür.

Temassız kartlar sınıfına giren proximity kart teknolojisi, 10 cm mesafeden proximity kart okuyucu ile okuma işlemini gerçekleştirmektedir. Herhangi bir kart okuyucunun okuyucu haznesine yerleştirilmeden okuma yaptığı için geçiş kontrol sistemlerinde ve turnike sistemlerinde hızlı geçiş yapmak için ideal bir karttır.

RFID kart teknolojisi içinde en yaygın kullanılan kart teknolojisi proximity kart teknolojisidir. 125 kHz frekansta yakın alan etkileşimi ile çalışmaktadır. Benzersiz ID özelliği ile geçiş kontrol sistemlerinde, kartlı geçiş sistemlerinde ve elektronik güvenlik sistemlerinde kullanılmaktadır.

Proximity kart genellikle bina giriş çıkış kontrol sistemleri (geçiş kontrol sistemleri - kartlı geçiş sistemi) ve personel puantaj sistemi, personel devam kontrol sistemi (PDKS) sistemlerinde ve turnike giriş kartı sisteminde kullanılır. Personelin kimliklendirilmesi sonrasında performans değerlendirme sistemleri ile çalışır. TK4100 standardında proximity kartlar 125 kHz proximity kart olarak isimlendirilirler.

Proximity kart günümüzde kopyalabilmesi sebebi ile personel takip sistemi ve dijital kimliklendirme sistemlerinde şifrelenebilen mifare kart teknolojisi kullanılmaktadır.

Proximity kart, hastane giriş çıkış sistemlerinde, labaratuvar giriş kontrolünde, fabrika işçi giriş takip sistemlerinde, personal takip kartı olarak kullanılırlar, tesis yönetim sistemlerinde giriş çıkış takibinin yapılması, tesis güvenliğinin sağlanması içim kullanılır.Nato tesis güvenlik belgesi gibi gerekli durumlarda proximity kart sistemleri tercih edilebilir.

Proximity kart 125 Khz frekans ile çalışan RFID teknolojisinde kullanılan ilk kart teknolojisidir. Mifare 13,56 Mhz mifare kartların yaygınlaşması ile RFID kart sektöründe daha çok 13,56 MHZ RFID mifare kartlar kullanılmaya başlamıştır.

Proximity Kart Baskı

Proximity kart baskısı, kartın üzerine yazı ve/veya görsel olarak bilgi eklemek için kullanılan bir işlemdir. Bu baskı, kartın amacına, kullanım alanına ve müşterinin taleplerine göre değişebilir. Örneğin, bir personel takip sistemi için kullanılan bir proximity kart, çalışanın adı, fotoğrafı ve sicil numarası gibi bilgileri içerebilir.

Proximity kart baskısı için genellikle CR80 standartlarında 86x54 mm ölçülerinde PVC kartlar kullanılır. Bu kartlar, düşük maliyetleri ve standart boyutları nedeniyle birçok farklı uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Proximity kart baskısı, termal transfer baskı veya Dijital baskı gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Termal transfer baskı, baskıyı ısı kullanarak kartın yüzeyine yapıştıran bir yöntemdir. Dijital baskı ise, bir bilgisayar programı kullanarak kartın yüzeyine mürekkep püskürtür.

Proximity kart baskısı, müşterinin özellikleri, logo veya renk tercihleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı maliyetlerle gelebilir. Ancak, genellikle düşük maliyetli olduğu için, birçok uygulamada baskılı kartlar kullanılmaktadır.

Proximity kartların baskısı, doğru baskı teknolojisi ve malzeme seçimi ile kaliteli sonuçlar üretebilir. Bu nedenle, bir baskılı proximity kart üretirken, kartın kullanım amacına uygunluğu, tasarımı ve baskı kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Baskılı Proximity Kart
Baskılı 125KHz Proximity Kart
Logolu Proximity Kart
Logolu Proximity Kart
Proximity Kart Basımı
Proximity Kart Basımı
Proximity Kart Basımı
Proximity Kart Basımı
Baskılı Proximity Kart
Proximity Kart Basımı

Tek Plastik Kart Sistemleri

Akıllı Kart Sistemleri ve Akıllı Kart Yazılım Geliştirme
Oğuzlar Mah. 1397 Cad. No 11/1 Çankaya ANKARA
+90 533 409 8447 +90 312 232 1234 info@plastikkartsistemleri.info
Proximity Kart,Proximity Kart Baskı,TK 4100 Proximity Kart, Proximity Kart Fiyatları,Proximity Personel Kartı,125 Khz Proximity Kart